برنامه نویسی چیست؟
Blog Image
توسط: تیم تولید محتوا 1400-03-26

برنامه نویسی چیست؟

با پدیدار شدن کامپیوتر به دنیای دیجیتال و استفاده روزمره افراد از این وسیله، برنامه نویسی مورد توجه و نیاز بیشتر قرار گرفت. این پدیده را می توان یک فرآیند و طراحی برنامه از طریق کامپیوتر دانست که از این طریق قابل اجرا می باشد و دادن اطلاعات به کامپیوتر را پشتیبانی می کند.

 

برنامه نویسی چیست؟ - جهان محتوا

برنامه نویسی

 

برنامه نویسی چیست؟

 به عبارتی تحلیل اطلاعات به صورت داده به کامپیوتر می باشد. و در بیانی ساده تر می توان گفت با کد نویسی شبیه می باشد. برنامه نویسان از این طریق می توانند با کامپیوتر در ارتباط باشند و در واقع زبان مشترک بین انسان و کامپیوتر می باشد. باید بدانیم که استفاده از وسایل هایی مانند رایانه ها و یا تلویزیون و لپ تاپ و همچنین خودرو ها و کالاها و محصولاتی که نیاز به اجرای دستور برای استفاده دارند، طبق یک برنامه اصولی و دستوراتی برنامه ریزی شده اند و طبق این دستورات هست که استفاده از این کالاها برای ما امکان پذیر است. که در حقیقت یک علم نیز می باشد. این علم به زبان های مختلفی قابل اجرا می باشد که در ادامه برای آشنایی با زبان این علم در ادامه اشاره کوتاهی خواهیم داشت.

 

PC-World98 - یادگیری برنامه نویسی | آموزش بهترین زبان های برنام

برنامه نویسی

 

 

آشنایی با زبان های مختلف در علم برنامه نویسی

در حال حاضر این علم زبان های مختلفی دارد. اما ما در این مطلب به دو نوع زبان که در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت، اسمبلی و باینری بود که به آنها اشاره خواهیم داشت. این زبان ها کمی پیچیده هستند ولی دارای سرعت زیادی در پردازش بودند. زبان باینری، این قابلیت را دارا بود که ، بین انسان و کامپیوتر تعامل ایجاد کند و با عدد 0 و 1 ساختار کدهایی را ممکن سازد. و ساختار یک دستورالعمل مشخص را به کامپیوتر بدهد. در زبان اسمبلی تعداد زیادی از عدد های 0 و 1 در کنار هم دستورالعمل را بوجود می آورد و در واقع کد گذاری صورت می گرفت. در ادامه باید بگوییم که کاربرد این علم پیچیده در طراحی سایت و اپلیکیشن ها و همچنین برنامه های تحت وب و موارد زیادی می باشد. دکاتک، با استفاده از نیروهای حرفه ای در زمینه برنامه نویسی و استارت آپ و همچنین بخش فنی کسب و کار های اینترنتی در حال فعالیت و خدمات رسانی می باشد. این سایت می تواند برای کسانی که قصد دارند شروع یک کسب و کار جدید داشته باشند بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

سوالی دارید از ما بپرسید؟

همکاران ما آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند

تماس با ما
Shape